Atrakcje w okolicy

Zespół przyrodniczo-krajobrazowy
„ŻABIE DOŁY”

Żabie Doły to nazwa zespołu przyrodniczo-krajobrazowego, utworzonego w 1997 roku w zachodniej części Bytomia. Obszar zajmuje ponad 225 hektarów, wśród dawnych hałd, nasypów i zapadlisk – jest to efekt działalności przemysłowej i wydobywczej – powstał tu szereg stawów i jeziorek. W trakcie spaceru możecie usłyszeć wiele ptasich śpiewów, a to za sprawą tego, że w okolicy stawów gniazduje wiele gatunków ptaków, w tym rzadkie i zagrożone wyginięciem.
Ten obszar potwierdza, że Bytom jest naprawdę zielony

„PARK AMENDY”

Park Amendy- ostoja zieleni utworzona po działającej niegdyś kopalni i hucie zwana także zielonymi płucami Łagiewnik 🙂 Miejsce o powierzchni ponad 4 ha, gdzie znajdziecie urokliwy staw i otaczające go alejki dla spacerowiczów. Dużo miejsca na zabawę, odpoczynek a także rekreacje.

„Armada Golf Club”

Będąc w naszym hotelu warto odwiedzić znajdujące się w jego pobliżu pole golfowe Armada Golf Club, które jest gratką zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów.
Pole zachwyca urokliwym krajobrazem i stwarza możliwości nie tylko rekreacyjne, ale także towarzyskie. Dzięki swojemu położeniu jest wyzwaniem zarówno dla początkujących golfistów jak i osób zaawansowanych.

„Lotnisko Katowice Pyrzowice”

Lotnisko Katowice Pyrzowice jest położone około 30 km od centrum Katowic, niedaleko miejscowości Pyrzowice. Jest to czwarty największy port lotniczy w Polsce, biorąc pod uwagę ilość odprawianych pasażerów. W 2016 roku z jego usług skorzystało ponad 3.2 mln podróżnych. Lotnisko, oprócz tanich i regularnych linii lotniczych, obsługuje także przewoźników czarterowych. Pasażerowie odbywających lot liniami czarterowymi stanowią duży odsetek wszystkich podróżnych – w 2011 r. ich liczba wyniosła aż 815 000.

„Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko ”

Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko to atrakcja numer 1 na Śląsku i zarazem największy tematyczny park rozrywki w Polsce! Od blisko 60 lat zapewnia doskonałą zabawę gościom w każdym wieku. Na 26 ha, w pięknym otoczeniu zieleni i w sąsiedztwie klimatycznego jeziora, zlokalizowanych jest ponad 40 atrakcji, w tym dziecięcych, familijnych oraz ekstremalnych. Na gości czekają te zarówno dobrze znane i lubiane, jak np. diabelski młyn (Legendia Flower), duże samoloty (Dream Flight Airlines) czy filiżanki (Tea Cups), jak również nowości, m.in. Diamond River – ześlizg do wody z wysokości 8 i 12 m, czy zapierający dech w piersiach Lech Coaster– nagrodzony tytułem Best Coaster 2017 w prestiżowym, branżowym konkursie na najlepszy europejski rollercoaster 2017 roku..

„Klub sportowy „Górnik” Bytom”

Klub sportowy „Górnik” Bytom to miejsce znajdujące się w odległości 5 minut samochodem od hotelu. Duża ilość kortów tenisowych, gdzie mogą zagrać profesjonaliści, ale także amatorzy(istnieje opcja nauki gry w tenisa. Klub jest też organizatorem wielu konkursów.

„OPERA ŚLĄSKA”

Najstarszy teatr operowy w powojennej Polsce. Ponad 70 lat tradycji wykonawczej. Wyśmienici soliści, znani realizatorzy.

„STADION ŚLĄSKI”

Stadion Śląski w Chorzowie to jedna z „legend” polskiej piłki nożnej. Po otwarciu, w 1956 roku, był największym obiektem tego typu w kraju – mógł pomieścić ponad 100 tysięcy widzów.