Atrakcje w okolicy


Zespół przyrodniczo-krajobrazowy „ŻABIE DOŁY”

Żabie Doły to nazwa zespołu przyrodniczo-krajobrazowego, utworzonego w 1997 roku w zachodniej części Bytomia. Obszar zajmuje ponad 225 hektarów, wśród dawnych hałd, nasypów i zapadlisk – jest to efekt działalności przemysłowej i wydobywczej – powstał tu szereg stawów i jeziorek. W trakcie spaceru możecie usłyszeć wiele ptasich śpiewów, a to za sprawą tego, że w okolicy stawów gniazduje wiele gatunków ptaków, w tym rzadkie i zagrożone wyginięciem.

Ten obszar potwierdza, że Bytom jest naprawdę zielony


„PARK AMENDY”

Park Amendy- ostoja zieleni utworzona po działającej niegdyś kopalni i hucie zwana także zielonymi płucami Łagiewnik 🙂 Miejsce o powierzchni ponad 4 ha, gdzie znajdziecie urokliwy staw i otaczające go alejki dla spacerowiczów. Dużo miejsca na zabawę, odpoczynek a także rekreacje.


„Armada Golf Club”

Będąc w naszym hotelu warto odwiedzić znajdujące się w jego pobliżu pole golfowe Armada Golf Club, które jest gratką zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów.
Pole zachwyca urokliwym krajobrazem i stwarza możliwości nie tylko rekreacyjne, ale także towarzyskie. Dzięki swojemu położeniu jest wyzwaniem zarówno dla początkujących golfistów jak i osób zaawansowanych.


„Lotnisko Katowice Pyrzowice”

Lotnisko Katowice Pyrzowice jest położone około 30 km od centrum Katowic, niedaleko miejscowości Pyrzowice. Jest to czwarty największy port lotniczy w Polsce, biorąc pod uwagę ilość odprawianych pasażerów. W 2016 roku z jego usług skorzystało ponad 3.2 mln podróżnych. Lotnisko, oprócz tanich i regularnych linii lotniczych, obsługuje także przewoźników czarterowych. Pasażerowie odbywających lot liniami czarterowymi stanowią duży odsetek wszystkich podróżnych – w 2011 r. ich liczba wyniosła aż 815 000.


„Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko ”

Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko to atrakcja numer 1 na Śląsku i zarazem największy tematyczny park rozrywki w Polsce! Od blisko 60 lat zapewnia doskonałą zabawę gościom w każdym wieku. Na 26 ha, w pięknym otoczeniu zieleni i w sąsiedztwie klimatycznego jeziora, zlokalizowanych jest ponad 40 atrakcji, w tym dziecięcych, familijnych oraz ekstremalnych. Na gości czekają te zarówno dobrze znane i lubiane, jak np. diabelski młyn (Legendia Flower), duże samoloty (Dream Flight Airlines) czy filiżanki (Tea Cups), jak również nowości, m.in. Diamond River – ześlizg do wody z wysokości 8 i 12 m, czy zapierający dech w piersiach Lech Coaster– nagrodzony tytułem Best Coaster 2017 w prestiżowym, branżowym konkursie na najlepszy europejski rollercoaster 2017 roku..


„Klub sportowy „Górnik” Bytom”

Klub sportowy „Górnik” Bytom to miejsce znajdujące się w odległości 5 minut samochodem od hotelu. Duża ilość kortów tenisowych, gdzie mogą zagrać profesjonaliści, ale także amatorzy(istnieje opcja nauki gry w tenisa. Klub jest też organizatorem wielu konkursów.


„OPERA ŚLĄSKA”

Najstarszy teatr operowy w powojennej Polsce. Ponad 70 lat tradycji wykonawczej. Wyśmienici soliści, znani realizatorzy.


„STADION ŚLĄSKI”

Stadion Śląski w Chorzowie to jedna z „legend” polskiej piłki nożnej. Po otwarciu, w 1956 roku, był największym obiektem tego typu w kraju – mógł pomieścić ponad 100 tysięcy widzów.


„FLY SPOT KATOWICE”

FLY SPOT to pierwszy tunel aerodynamiczny na Śląsku. To nowoczesny symulator skoku spadochronowego dzięki któremu poczujecie emocje jakie towarzyszą skokom ze spadochronu.


„LODOWISKO BRACI NIKODEMOWICZÓW” w Bytomiu

Jedno z najnowocześniejszych lodowisk w Polsce. Nowy obiekt mieści ponad 1400 widzów. Ma 11 szatni z węzłami sanitarnymi dla drużyn młodzieżowych , a także gości, trenerów oraz pierwszej drużyny męskiej i żeńskiej. Ponadto w obiekcie znajduje się również: strefa VIP, punkt gastronomiczny, lokale administracyjne, sala konferencyjna oraz sauna, siłownia i sala gimnastyczna.


„Centrum wspinaczkowe SKARPA” w Bytomiu

Centrum wspinaczkowe SKARPA to największa ścianka wspinaczkowa w Polsce. Na terenie kompleksu sportowego znajdziemy zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne ściany wspinaczkowe oraz siłownię, salę fitness i sauny. Cały kompleks powstał na terenie byłej kopalni węgla kamiennego – Rozbark.


„Korty tenisowe Budowlani Chorzów”

Tenisowy Klub Sportowy Budowlani jest położony na terenie Parku Śląskiego w Chorzowie. Główną część bazy treningowej stanowi 12 kortów tenisowych o nawierzchni z mączki ceglanej. Ośrodek dysponuje również dwoma kortami ziemnymi dostępnymi w sezonie zimowym ze względu na otaczający je balon pneumatyczny.